Ukončení soutěží

Letošní sezóně nekompromisně odzvonilo. Vzhledem k stávající situaci, se VV FAČR rozhodl ukončit všechny amatérské soutěže. Podle nejvyšších zástupců FAČR by pokračování amatérských soutěží představovalo v současné době i nadcházejícím období nepřijatelné zdravotní riziko. Dalším klíčovým faktorem, proč ukončit tento ročník v polovině, byla skutečnost, že dohrání soutěží není ani časově možné.

  • Veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují ke dni 8. dubna 2020. Konečné pořadí zůstává podle stavu ke dni 8. dubna 2020. Pokud dojde ze strany LFA k dohrání profesionálních soutěží, bude zachována směrem k ČFL a MSFL, prostupnost týmů.
  • Kluby nepostupují a nesestupují vyjma případů stanovených Rozhodnutím. Pravidla pro doplňování soutěží se použijí v souladu se Soutěžním řádem.
  • Jarní přestupní okno pro amatéry (1. ledna – 31. března) se prodlužuje do 31. května 2020.
  • Pořádání nemistrovských soutěží a přátelských utkání je možné pouze v souladu s rozhodnutími orgánů státní správy.
  • Tyto, jakož i další související změny, se řídí Soutěžním řádem účinným ke dni 8. 4. 2020, a rozhodnutím VV FAČR o ukončení soutěžního ročníku 2019/2020 a souvisejících opatřeních.

„Nešlo čekat dál a situace se už musela řešit. Mrzí mě, že nám nebylo umožněno dohrát naše soutěže, ale pokud říkáme všichni, že je zdraví v tuto chvíli jednoznačně na prvním místě, musíme se tím stejně jednoznačně řídit i v našich rozhodnutích. Co se týká dohrání pohárové sezóny, v tuto chvíli bohužel nelze predikovat nic konkrétního, ale jsme připraveni na situaci a její vývoj reagovat a program MOL Cupu tak dohrát. Samozřejmě záleží na případném restartu a termínové listině profesionálních soutěží, ale rádi bychom pohárový ročník zakončili ryze sportovní cestou někdy v průběhu června,“

dodává k rozhodnutí VV FAČR předseda asociace Martin Malík.

Co to znamená pro nás ?

Žádná z našich kategorií na jaře neodehraje mistrovské utkání. Tréninky začnou, až se otevře areál SKP, což závisí na nařízení vlády ČR. Doufejme, že na jaře budeme moct odehrát třeba nějaké přátelské utkání nebo nějaký miniturnaj. Hráči potřebují mít zápasový zápřah. Bohužel, v této situaci to jinak nejde a priorita je především zdraví našich hráčů.

Fungování po dobu uzavření areálu a pozastavení tréninkového procesu

Trenéři zadávají svým svěřencům domácí úkoly. Díky skvělým rodičům, mají trenéři možnost vidět, jak se kluci snaží a zlepšují, protože rodiče posílají videa a fotky a to je super 👍 Kluci tedy nelení a snaží se udržet v zátěži i doma.

Kluci, holky, rodiče… jste super ! Jen tak dál. Doufáme, že se už brzy sejdeme na hřišti a budete nám moci ukázat, co jste se všechno naučili.

Přečtěte si další články

3. turnus příměstského tábora

Máme za sebou poslední týden příměstského tábora na SKP. Celý týden bylo krásné počasí a tak jsme se vyrazili koupat a ve středu jsme s

2. turnus příměstského tábora

Druhý turnus našeho příměstského tábora je za námi. Celý týden počasí opět vycházelo na jedničku a tak jsme mohli být neustále venku. Průběh turnusu se

1. turnus příměstského tábora

Během koronavirové pauzy jsme nelenili, a vymysleli jsme pro vás a vaše děti příměstský tábor se zaměřením na fotbal. První turnus odstartoval v pondělí 13.7.2020