Poslední domácí zápas sezóny dorostu

Ve středu 24.6.2020 se na SKP odehrál poslední zápas Turnaje Přátelství. Náš dorost přivítal na domácí půdě soupeře z divize Loko ČB. Ne nadarmo se tomu říká ,,BUDĚJCKÉ DERBY.“ Zápasy s Lokotkou jsou vždy velmi napjaté a plné emocí. Naše kluky přišlo opět podpořit velké množství lidí a nechyběl ani kotel. Buben a hlasité fandění bylo slyšet až na druhém hřišti. Všichni co se přišli podívat, mohli vidět pár zajímavých akcí, dýmovnici na hřišti a mohli cítit vůni klobásky a masa, která se linula od hospody. Zkrátka, lepší fotbalovou atmosféru už si přát ani nejde. Pro některé kluky to byl poslední zápas pod znakem SKP. Takové rozloučení si přeje každý a klukům tímto děkujeme za roky odehrané za SKP. Přejeme, ať se vám daří i ve vašem nadcházejícím fotbalovém angažmá.

3 - 1
Celkový čas

Hodnocení trenéra:

,,Na poslední zápas nás přišlo podpořit hodně diváků, nechyběly bubny, super atmosféra a hlasité skandování nenechalo nikoho chladným. Bylo vidět, že to kluky nakoplo. Do vedení jsme šli po pěkné akci, kterou zakončil prvním a taky posledním gólem v dorostu kapitán týmu Marek Dudáček. Vedení nám dlouho nevydrželo a po hrubé chybě Formiče, kdy mu vypadl míč z náruče, soupeř vyrovnal. Po změně stran jsme pokračovali v aktivní hře a po zásluze jsme díky Tomášovi Vrážkovi šli opět do vedení, které jsme po chvíli navýšili výstavní trefou Dominika Štěcha na 3 : 1. Pak jsme polevili v aktivitě a soupeř vycítil příležitost se zápasem ještě něco udělat. Po faulu ve vápně kopala Lokáda penaltu, kterou ale zneškodnil Formič, který tak napravil zaváhání z prvního poločasu. I nadále hrozili, když jsme nebyli schopni podržet balón, ale vše končilo u našeho brankáře. Konec zápasu jsme si už pohlídali a zaslouženě vyhráli.“

– Martin Formánek, trenér U19

3 - 2
Celkový čas

,,Do posledního utkání turnaje přátelství jsme vstoupili proti týmu Lokotky úvodním tlakem. I když jsme měli více ze hry tak tým Lokotky z rohu dal gól a vedl 1:0. Po 1 gólu byla hra vyrovnaná při několikáté dobré akci se dostal Čermák k míči, kde se dostal do gólové situace a hráči z Lokotky ho sfaulovali ve vápně golmana. Penaltu proměnil Martin Pytlík a 1. poločas skončil 1:1. Po poločase měl tým Lokotky přímý kop a proměnili na 1:2. Po skvělé sehrané akci, kdy utekl Tomáš Gondek a vyrovnal stav zápasu na 2:2. Před koncem zápasu náš tlak sílil a střídající hráč Matěj Sklář po krásné průnikové přihrávce přidal gól na 3:2 4 minuty před koncem zápasu. 2 Minuty před koncem hráč Lokotky šel na našeho golmana sám a Meli jeho šanci krásným zákrokem vyrazil na roh. Do konce utkání se nic nestalo. Velké poděkování patří všem hráčům a také za pomoci v zápasech hráčům ročníku 2005, kde předvedli výborný výkony.“