Zlatá jízda benjamínků SKP České Budějovice na Novoročním seriálu turnajů v Linci

   Obrovským úspěchem malých fotbalistů SKP České Budějovice skončil v rakouském Linci seriál Novoročních halových turnajů Hallenmasters Linz 2017, které jako již tradičně pořádal tým SK St. Magdalena.

   Do Lince vyslal fotbalový oddíl SKP své týmy do všech šesti věkových kategorií, které byly letos otevřeny. Výsledky pak následně předčily veškerá očekávání, neboť se týmům z centra Českých Budějovic skvěle dařilo, předváděly pohledné akce, bojovaly s velkou obětavostí a měly i potřebné sportovní štěstí.

    Ročník 2010 skončil celkově na pátém místě, ročníky 2009, 2008 i 2007 své turnaje vyhrály, ročník 2006 obsadil skvělé třetí místo. Pouze kategorie U12, která hrála turnaj v kategorii U13 se neumístila v horní polovině tabulky. Ročník 2003 ve své kategorii obsadil velmi pěkné 4. místo.

   Za trenéry shrnul hodnocení Václav Hrabík: „Bylo to naprosto nečekané vystoupení, většina našich hráčů byla v zahraničí na turnaji poprvé, všichni trenéři se shodli na tom, že jsme stejně jako ostatní české kluby předváděli velice zdařilý kombinační fotbal, hráči že příkladně bojovali a navíc jsme i díky štěstíčku vyválčili skvělé výsledky. Mluvím-li o štěstí, tak především proto, že jsme všechny tři finálové zápasy proměnili ve zlaté medaile po remízách až ve vítězných pokutových kopech. Na druhou stranu nás úspěchy hřejí o to více, že jsme ze šesti mužstev poslali do Lince dva týmy menších kluků a do kategorie mladších žáků dokonce většinu kluků o rok mladší. To vše samo o sobě vypovídá o tom, jak se vedení klubu, jednotliví trenéři, ale i rodiče a fanoušci o hráče starají a především, jak šikovné malé fotbalisty oddíl SKP České Budějovice ve svém středu má.“


Linz SKP
SKP 2009
Horní řada zleva: Svoboda Michal, Hypš Jan, Slípka Tomáš, Dejmal Koniáš, Csavoj Matyáš, Vaněček Dominik.
Dolní řada zleva: Hrubý David, Joza Lukáš, Novák Vojtěch, Hriško Tobias, Babka Martin.


Fotbal České Budějovice
SKP 2008
Trenéři zleva: Pavel Maroušek, Pavel Hauzim a Pavel Matějka.
Horní řada zleva: Dalibor Buchálek, Tomáš Novotný, Tadeáš Houzim, Patrik Voráček, Dominik Šíma.
Dolní řada zleva: David Chromý, Jakub Dvořák, Filip Šteier, Dominik Ficl, Matyáš Matějka, David Čížek.


Fotbal České Budějovice
SKP 2007
Horní řada zleva: Ladislav Tomko – trenér, Tobiáš Lebeda, Vladimír Kršík, Antonín Profant, Jakub Holík, Václav Hrabík.
Dolní řada zleva: Jan Kofl, Sebastien Švarc, Tomáš Machala. Ležící zleva: Adam Sosna a Matěj Šimek.