SKP - Sportovní klub policie České Budějovice

SKP České Budějovice je dlouhodobě významným a úspěšným klubem v jihočeském regionu. Svoji výjmečnost čerpá předevšim ze svého zaměření. V současné době se věnuje výhradně výchově fotbalové mládeže v Českých Budějovicích a jejich okolí. Jedná se tedy o ryze mládežnický fotbalový klub, který již po dlouhá léta zahrnuje družstva všech mládežnických kategorií. SKP vychovalo, vychovová a stále bude vychovávat fotbalové talenty.

logo klubové barvy
logo mini

cervenačervená

modra
modrá

bila
bílá

Fotbalový oddíl SKP má v Českých Budějovicích nejširší základnu fotbalových benjamínků už několik let, protože o svou mládež velice dobře pečuje. Nejedná se pouze o profesionální přístup, tréninkové zázemí či materiální zabezpečení, ale kluci si pod vedením zkušených trenérů osvojují řadu sportovních a fotbalových dovedností, učí se samostatnosti, jsou vedeni v duchu fair – play a rozhodně nejsou trenérům lhostejné ani jejich školní výsledky.

V rámci soutěží hrají přípravkové kategorie a dorostenci SKP nejvyšší krajskou úroveň. Mladší žáci republikovou nejvyšší soutěž – Ligu mladších žáků. Starší žáci pak hrají druhou nejvyšší soutěž – Divizi starších žáků. Už několik let se nejšikovnější kluci zúčastňují v rámci SKP ČB či Výběrů jižních Čech Minirepublikového mistrovství české a slovenské republiky a mají skvělé výsledky. Díky zápasům se Spartou, Slávií, Zbrojovkou Brno, Baníkem Ostrava či Slovanem Bratislava nebo MŠK Žilinou spolupracuje sportovní klub v posledním období i s Letní fotbalovou školou, se kterou opět Ti nejšikovnější kluci absolvují mezinárodní zápasy či turnaje.

Hráče z fotbalového oddílu SKP naleznete v hojném zastoupení v mládežnickém výběru pořádaného Okresním fotbalovým svazem (OFS) a také v krajských výběrech. Celá řada odchovanců fotbalového klubu SKP pokračuje ve své fotbalové kariéře v SK Dynamo a jiných jihočeských oddílech.

SKP je nedílnou a nepřehlédnutelnou součastí jihočeského fotbalu a svojí usilovnou prací neustále přispívá k zlepšování kvality fotbalu i za hranicí jihočeského regionu.