České Budějovice fotbal

Jste úžasní - dokopná 2015/2016.

    Děkujeme všem za účast na akci, za parádní zakončení sezóny a neutuchající podporu našeho týmu po celou sezónu 2015/2016. Přejeme všem super léto.

Těšíme se na Vás v následující sezóně!!!

SKP Fotbal České Budějovice

Více fotografií na: SKP rajče

PÚ SKP - Loko a turnaj v Kamenném újezdě

    Před koncem sezóny se náš tým ještě stihl v rámci přípravy na systém 7+1 utkat s týmem Lokomotivy. Kluci v utkání předvedli parádní fotbal a udělali nám velkou radost.

Fotbal České Budějovice

Více fotografií na: SKP rajče

   Poslední turnaj sezóny odehrál náš tým v nedaleké obci Kamenný Újezd a tím se definitivně rozloučil s kategorií přípravek a herním systémem 5+1. Kluci si vybojovali to nejlepší umístění a zároveň Kryštof Zeman obdržel zaslouženě cenu za nejlepšího hráče turnaje.

Více fotografií na: SKP rajče

PU SKP U11 - Žilina U10

    Na SKP je stále více vidět aktivní práce trenérských týmů v přípravkových kategoriích. Kategorie U11 si tak mohla užít mezinárodní přípravné utkání na vlastní půdě a porovnat své síly s celkem z 1. slovenské ligy MŠK Žilina. V Žilině funguje fotbalová mládežnická akademie (MŠK Žilina mládež) na velmi vysoké úrovni a tedy na soupeře jsme byli hodně zvědaví.

SKP Fotbal ČB

Přátelské utkání SKP U11 - SKP ml. žáci

   15.3. za krásného fotbalového počasí se střetli na UMT v Hluboké naši mladší žáci a kategorie U11. Pro náš tým to byl první zkušební zápas na "velkém" hřišti v počtu 7+1. Svoji premiéru na větším hřišti zvládl náš tým velmi dobře. Těší mě, že jsme se sešli v plném počtu i přesto, že počasí vypadalo spíše na koulovačku. :D 

   A Samozřejmě poděkování Alešovi za fotodokumentaci.

Fotbal České Budějovice

Turnaj Větrovy

    Náš tým měl poprvé možnost vyzkoušet si na turnaji ve Větrovech hru v systému 7+1, který naše kluky čeká následující sezónu s postupem do mladších žáků. Jasně bylo patrné, že pro většinu kluků to bylo nové a ještě bude chvilku trvat, než si kluci zvyknou. I tak je třeba kluky pochválit za bojovnost a nasazení, které do hry dávali. Nejdůležitější je, že si kluci fotbalové odpoledne užili.

Děkujeme Větrovům za pěkný turnaj.

SKP Fotbal

Více fotografií na: SKP rajče

Přátelské utkání Lokomotiva ČB - SKP U11

   2.3. měli naši kluci možnost porovnat své dovednosti v přátelském utkání s Lokomotivou ČB. Utkání se neslo v zábavném a přátelském duchu. Kluci si "vedli" zápas sami, určovali si v rámci jednotlivých skupin své úlohy na hřišti a většina z nich si vyzkoušela i post brankáře. Volnější atmosféra přinesla především radost ze hry, dobrou náladu, utužení týmu a kamarádských vztahů mezi kluky.   

Děkujeme Lokomotivě ČB za pozvání.

Fotbal České Budějovice

Přátelská utkání Dynamo U10/11 a Hrdějovice

   Příprava naší kategorie na jarní část sezóny pokračovala další sérií přípravných zápasů.

Velké finále E.ON Junior Cup

Jako každoročeně se starší připravka U10 účasnila boje o postup do velkého EON finále, bohužel v kvalifikaci naši borci podlehli Větrovům a na první přičku zaručující postup do velkého finále tak nedosáhli.

eon

SKP se v rámci svých možností snáží o spolupráci s dalšimi fotbalovými kluby, které působí v našem regionu a díky své nepřehlédnutelné pozici v mládežnických kategoriích, pomohlo doplnit týmy pořadatele velkého finále TJ Malše Roudné a zároveň týmy SK Dynamo České Budějovice.

Na hřišti nesmiřitelní rivalové, na tribuně za jeden cíl !!!

    Kluci na SKP umí hrát nejen fotbal, ale když je třeba, dokážou i hlasitě fandit. Díky spolupráci přípravek zaváděla kategorie U11 a U10 hráče SK Dynamo na hřiště v utkání SK Dynamo - MFK OKD Karviná. Naši kluci si užili zavádění a následně poděkovali na tribuně hlasitou podporou po celou dobu zápasu. Společně se svými vrstevníky z Dynama dokázali vytvořit fotbalovou atmosféru.

Fotbal České Budějovice

Linz 3.1. - Halový turnaj v Rakousku

   V rámci spolupráce klubů se SKP České Budějovice zúčasnilo společně s JFA série halových turnajů mladších a starších přípravek. Náš tým U11 odehrál svoji kategorii 3.1. Turnaje se zúčasnilo celkem deset týmů rozdělených do dvou skupin. Každý tým odehrál ve skupině čtyři zápasy a následně zápas o umístění.

Fotbal

Třeboň 27.12. - Memoriál JUDr. A. Straky

Jako každý rok se starší přípravka kategorie U11 účasnila již XVII. ročníku Memoriálu JUDr. A. Straky, halového turnaje v Třeboni, pořádané Jihočeským fotbalovým svazem. Turnaje se účasnily týmy působící v krajských soutěžích. FK Slavoj Český Krumlov, SK Dynamo České Budějovice, LOKOMOTIVA České Budějovice, TJ Jiskra Třeboň a SKP České Budějovice.

Fotbal České Budějovice

V rámci turnaje se střetl každý s každým. Náš tým odehrál vyrovnané zápasy a po dobu všech zápasů se kluci snažili hrát kombinační fotbal. Hned v prvním zápase jsme potrápili Vimperk, což pro nás byla v porovnání s předchozím vzájemným zápasem příjemná změna, bohužel nám chybělo zakončení a podle známého "nedáš dostaneš" jsme Vimperku nakonec podlehli.

Jihočeská zimní halová liga - základní část

   16.1. odehrála kategorie U11 třetí, poslední kolo základní části krajské halové zimní ligy v Třeboni a vybojovala si postup do finále. V tomto turnaji dostali možnost uplatnit své fotbalové dovednosti vybraní hráči z okresních celků, kteří běžně nemají možnost poměřit své síly s těmi nejlepšími v našem kraji. Hráči byli vybráni na základě výkonů v Turnaji vesnic aneb hledáme dalšího Davida Lafatu, který pořádalo SKP 17.10. V našem týmu se postupně představili hráči TJ Slavoje Hrdějovice, SK Čtyři dvory, FK Borek a TJ Hluboká nad Vltavou.

Fotbal - České Budějovice

Okresní jihočeská zimní halová liga - nadstavbová část 2

   13.3. ukončili naši kluci sérii zimních přípravných lig a turnajů. Velkou radost nám dělají hráči, kteří posílili náš tým z okolních klubů. U kluků vidíme v každém zápase velkou chuť hrát fotbal a radost ze hry. Kluci již bez problémů zapadli do našeho týmu a stávají se jeho nedílnou součástí. I za relativně krátkou chvíli jsou již jasně viditelné pokroky nejen u nich, ale zároveň celý tým dostal nový impulz. Poděkování tedy patří i trenérům, kteří kluky vedli v nižších kategoriích a nyní můžou dále sledovat růst svých svěřenců, které od malička vedli a těšit se z dalších jejich úspěchů a potažmo z dobře odvedené práce. V tom vidím já osobně hlavní cíl trenérského úsilí v těchto kategoriích.

Fotbal České Budějovice

Krajská jihočeská zimní halová liga - nadstavbová část

   28.2. odehrála kategorie U11 druhé poslední kolo nástavbové části krajské ligy v Třeboni. Všem našim borcům chceme poděkovat za skvělé výkony nejen během nástavbové části. Velký dík patří rodičům za podporu a vytvoření parádní atmosféry. A to především i ve chvílích, kdy se nedařilo úplně ideálně. Děkujeme!!!

  Poděkování také patří pořadatelům a Třeboni za poskytnutí haly. Jako problém a námět k zamyšlení vidím mantinely, především na brankové čáře. První, druhé kolo hrají týmy ještě fotbal. Ale jak se blíží konec turnaje, kluci si na mantinely zvyknou a některé týmy nekompromisně využívají i zadní mantinely na přihrávky a bezhlavě střílí směrem na bránu s vidinou odrazu. Tím samozřejmě získávají před týmy hrající fotbal výhodu.

Fotbal - České Budějovice

Okresní jihočeská zimní halová liga - základní část

   24.1. odehrála kategorie U11 třetí, poslední kolo základní části okresní halové zimní ligy na domácí půdě v nafukovací hale SKP a i zde si vybojovala postup do finále. Naše kategorie prošla základní části bez ztráty bodů. Je pro nás velmi příjemným zjištěním, že do týmu bez problému zapadli noví hráči, kteří své fotbalové zkušenosti získávají teprve pár měsíců a po celou dobu turnaje dokazovali, že v budoucnu se můžou stát oporami týmu.

Fotbal České Budějovice

Okresní jihočeská zimní halová liga - nadstavbová část

   14.2. odehrála kategorie U11 první kolo nástavbové části halové zimní ligy. Kluci odehráli čtyři zápasy s těmi nejlepšími, kteří společně s námi postoupili ze základní části turnaje. Našim borcům vstup do finálové části nevyšel ideálně. Se soupeři jsme se převážně trápili. V zápasech nám chyběl u některých hráčů pohyb, bojovnost a týmový duch, to mělo za následek, že se nám ze hry vytratil kombinační fotbal, který nás zdobil po celou dobu turnaje.

   Tedy jen ojediněle byly k vidění fotbalové kombinace s ohrožením soupeřovy branky. Ale vše není jen černé a je třeba říci, že někteří kluci i přes to, že se zápasy nevyvíjely pro nás ideálně, se do poslední chvíle snažili strhnout tým k lepším výkonům. Což se nakonec aspoň částečně povedlo a v posledním zápase s Kaplicí byl výkon našich borců už mnohem lepší.

Soustředění Olešník 2015

Poslední týden v srpnu obsolvovali hráči ročníku 2005 soustředění, kterým započali tréninkové jednotky nastávající sezóny. Soustředění proběhlo v nedalekém areálu FK Olešník.

DSC 3910

V rámci soutředění probíhaly každý den dva tréninky systematicky zaměřené jak na osvojení a zdokonalení fotbalových dovedností tak na zlepšeni fyzické kondice. Po celou dobu soutředění probíhala soutěž o nejlepšiho střelce, který si odnesl putovní pohár našeho ročníku.

Výstup na Kleť

28.3. proběhl provovýstup SKP r.2005 nebezpečnou severní stěnou na nejvysší horu Jihočeského kraje - Kleť

uvod

- sraz vypravy: nadrazi, sobota 28.3. - 9:30 (odjezd 9:51)
- presun horskym expresem do obce Holubov, prijezd 10:27
- pesi presun do prvniho vyskoveho tabora (dolni stanice lanovky)
- nasazeni macek, naostreni cepinu, pripoutani na lano a zapoceti strmeho vystupu
- dobyti vrcholu, spocitani ztrat, zapichnuti vlajky, foceni na vrcholu

Dokopná 2015 r. 2005

28.12. proběhla úspěšně dokopná straší připravky ročník 2005. Kluci i rodiče jsi užili pohodovou a rodinnou atmosféru u Michala, který k této akci zapůjčil svoji  hospůdku. 

IMG 20151128 183128