DSC 4345

Okresní liga starší přípravky - hala SKP, přátelák na Složišti (24.1.2016)

     Přestože zimní počasí minulého týdne lákalo o víkendu spíše na lyže či brusle, neděle byla pro náš tým ve znamení fotbalu. Dopoledne hrála část týmu 3. kolo halového turnaje na SKP, další hráči si odpoledne zahráli v přátelském utkání na Složišti proti Dynamu U10.  

O pohár města Rudolfova (7.2.2016)

     Na uplynulý víkend jsme původně neměli v plánu žádnou fotbalovou akci, ale když přišla na poslední chvíli nabídka na účast na turnaji v Rudolfově, dlouho jsme neváhali. Naši hráči i my trenéři jsme opravdoví fotbaloví nadšenci a tak každou příležitost zahrát si vítáme. Při šíři našeho kádru je navíc každá taková akce vhodným doplněním možností, jak optimálně vytížit všechny naše hráče.

Zlato ze Složiště 

     V sobotu 5.3. skončila pátým závěrečným dílem Zimní liga 2015/2016, která se konala v hale ve Sportovním centru mládeže na Složišti. Fotbal hrajeme proto, že nás moc baví a přináší nám potěšení. Když se ale za naší snahu a bojovnost dostaví úspěch v podobě celkového vítězství v turnaji a dostaneme pohár a medaile, je naše radost dvojnásobná. A takového sladkého vítězství jsme se dočkali právě minulý víkend.

Krajská halová zimní liga Týn nad Vltavou - 3.kolo (10.1.2016) 

     Posledním hracím dnem jsme v neděli 10.1.2016 uzavřeli základní část dlouhodobého zimního turnaje v Týně nad Vltavou. Oproti předchozím dvěma turnajům se do nominace dostali další hráči, aby si také vyzkoušeli prostředí týnské haly.

     Zpestřením turnaje byla tentokrát přítomnost natáčecího štábu České televize. Někteří oslovení hráči dokonce poskytovali rozhovory. Kluci se tak mohli vžít do role svých vzorů z řad slavných fotbalistů, které pravidelně sledují na televizních obrazovkách.  

Minirepublika 22.10.Opava 

V Sobotu 22.října byl náš tým účastníkem 2.kola Minirepublikového mistrovství starší přípravky v Opavě. 

Výsledky: SKP ČB – Spartak Trnava 1:9; Brabenec; - FC Hlinsko1:4;Štěpka; - FC Tempo Praha 2:1; Šebest,Štěpka ;- SFC Opava 0:9. Minirepublika v Opavě byl úplně první turnaj této úrovně, který si  většina našich hráčů doposud mohla zahrát. V minulém roce jsme jej hráli pod hlavičkou JČ výběru za pomoci Dynama, resp. Vimperka. Při systému 7+1 nemáme tak široký kádr, ve kterém by všichni hráči dosahovali požadované úrovně herních činností jednotlivce. To se projevilo především v utkáních s Opavou a Trnavou, ve kterém nás hrubé chyby jednotlivců připravily o důstojnější výsledek. Paradoxně nejlepší zápas jsme sehráli s Hlinskem, které porazilo všechny soupeře . Až do posledních minut jsme bojovali o remízu, avšak dva slepené góly v samém závěru nás o ni připravili. Jednoznačný zápas s Tempem jsme nevyhráli větším rozdílem branek jen díky unáhlenosti, nedůraznosti a nešikovnosti v zakončení. Přes nelichotivý výsledek celého kola věříme, že konfrontace s top týmy je zkušenost, která některým hráčům umožní další posun v jejich fotbalových dovednostech.

 

První televizní medailonek

   Jihočeská zimní halová liga se podílela na natáčení pořadu České televize Lvíčata. Televize byla přítomna na turnaji v Týně nad Vltavou, kterého se účastní naše kategorie U10. V rámci televizního natáčení byl natočen televizní medailonek s naším hráčem Robertem Kántorem.

   Jihočeské lize se pořad věnuje v čase od 15:27, medailonek hráče začíná v čase 20:15.

Fotbal České Budějovice

Turnaj v Linci 7.ledna 2017

   V pátek 6.ledna  se náš tým SKP Č.Budějovice starší přípravka ve složení Merta, Kántor, Brabenec, Koudelka, Šebest, Štěpka a Maurenc zúčastnil mezinárodního turnaje v Linci v kategorii U11. Při účasti 12 týmů z Rakouska, Německa a Česka se hrálo ve dvou skupinách po 6 týmech. Z pěti zápasů ve skupině jsme čtyři vyhrál s výsledky 1:0, 3:0, 3:0 a 4:0  a pouze jeden jediný  velmi nešťastně prohrál 0:1. Bohužel tato prohra (a gól našeho přímého konkurenta o postup neuvěřitelných 12 sekund před koncem utkání !!!) nás stála účast ve finále proti Dynamu ČB.

    V utkání o třetí místo museli naši kluci otáčet nepříznivý stav z 0:1 na konečných 3:1. Celý turnaj předváděli fotbalově lepší a zajímavější hru než soupeři a zaslouženě za svůj výkon získali bronzové medaile. Jen velká škoda, že jsme nemohli změřit síly v derby s Dynamem ČB. Přesto musíme kluky za předváděnou hru pochválit a budeme se těšit na další ročník tohoto turnaje.

 

Zimní liga Složiště - 3.kolo (16.1.2016)

     Stejně jako předchozí víkend v Týně, i tentokrát jsme po třech odehraných kolech uzavírali základní část dalšího dlouhodobého halového turnaje. Před tímto třetím kolem byly karty rozdány tak, že bychom měli nějaké body uhrát, abychom postoupili do finálové části turnaje. Hlavně jsme však chtěli na kvalitní umělce v parádní hale na Složišti předvést dobrý fotbal.

Velké finále E.ON Junior Cup

Jako každoročeně se starší připravka U10 účasnila boje o postup do velkého EON finále, bohužel v kvalifikaci naši borci podlehli Větrovům a na první přičku zaručující postup do velkého finále tak nedosáhli.

eon

SKP se v rámci svých možností snáží o spolupráci s dalšimi fotbalovými kluby, které působí v našem regionu a díky své nepřehlédnutelné pozici v mládežnických kategoriích, pomohlo doplnit týmy pořadatele velkého finále TJ Malše Roudné a zároveň týmy SK Dynamo České Budějovice.

Krajská halová zimní liga Týn nad Vltavou - 2.kolo (20.12.2015)

   Hned k našemu prvnímu utkání nás los svedl dohromady s našimi mladšími kolegy z SKP. Zápasy SKP 2006 – SKP 2007 mají pro kluky, ale i trenéry a fanoušky na obou stranách vždy zvláštní náboj J. Tým SKP 2007 má svou nespornou kvalitu, kterou pravidelně prokazuje  na republikové úrovni a zápasy proti nim nebývají pro naše kluky nikdy jednoduchou záležitostí. I tentokrát to byl zápas hraný ve slušném tempu a o rok mladší soupeři nám nic nedarovali v žádném z mnoha osobních soubojů. Přesto se postupně začala projevovat o něco větší fyzická i fotbalová vyspělost hráčů SKP 2006 a podařilo se jim vstřelit několik gólů. Mladší kamarádi ale statečně drželi krok a i náš brankář musel lovit míč ze své sítě. Tři body do tabulky si připsal tým SKP 2006.

Halový turnaj v rakouském Linci (2.1.2016)

     Podobně jako další týmy přípravek SKP, využil i náš tým U10 možnosti zahrát si na zahraničním turnaji. Jednalo se o nabídku doplnit našimi hráči tým Jihočeské fotbalové akademie Petra Požárka (JFA), který byl na turnaj přihlášen a pod jehož hlavičkou se kombinovaný tým tohoto turnaje zúčastnil.

     Účast na podobném turnaji byla dobrou příležitostí poznat, jak vypadá fotbal v nejmladších kategoriích u našich jižních sousedů. A to nejen co se týče samotné herní úrovně, ale také po stránce organizační a společenské. Oproti našim zvyklostem bylo určitě možné vypozorovat řadu drobných odlišností.

Zimní liga Složiště - 2.kolo

     V neděli 13.12. jsme se zúčastnili dalšího kola Zimní ligy na Složišti. Na rozdíl od minulého kola tohoto turnaje jsme tentokrát nominovali více hráčů a nastoupili jsme se dvěma kompletními pětkami. Díky tomuto rozhodnutí jsme mohli umožnit také některým dalším klukům našeho širokého kádru, aby si vyzkoušeli hru proti opravdu kvalitním a fotbalově vyspělým týmům. Dalším efektem početnějšího týmu byla možnost pravidelného střídání a tím pádem optimálnější rozložení sil. Přeci jen hřiště v hale na Složišti je poměrně velké, soupeři byli silní, požadavky nás trenérů na nasazení hráčů vysoké… Na druhou stranu v některých situacích se projevovala určitá nesehranost hráčů, kteří spolu jinak tak často nenastupují.