Zimní liga Složiště - 2.kolo

     V neděli 13.12. jsme se zúčastnili dalšího kola Zimní ligy na Složišti. Na rozdíl od minulého kola tohoto turnaje jsme tentokrát nominovali více hráčů a nastoupili jsme se dvěma kompletními pětkami. Díky tomuto rozhodnutí jsme mohli umožnit také některým dalším klukům našeho širokého kádru, aby si vyzkoušeli hru proti opravdu kvalitním a fotbalově vyspělým týmům. Dalším efektem početnějšího týmu byla možnost pravidelného střídání a tím pádem optimálnější rozložení sil. Přeci jen hřiště v hale na Složišti je poměrně velké, soupeři byli silní, požadavky nás trenérů na nasazení hráčů vysoké… Na druhou stranu v některých situacích se projevovala určitá nesehranost hráčů, kteří spolu jinak tak často nenastupují.

    Co se týče samotného herního projevu, v prvním zápase proti Dynamu U9 se projevila naše tradiční bolest a minimálně první poločas jsme, jako v turnajích obvykle, prospali. Asi to bylo znásobeno i tím časným startem v 8:00… Naši hráči byli zaskočeni aktivitou a fotbalovostí soupeře, který nás přehrával a vytvářel si šance. Postupně se sice kluci dostávali do tempa, ale hra určitě nesplňovala naše představy. Výsledkově zůstával zápas až do konce otevřený, ale nakonec Dynamo zaslouženě uhájilo těsnou výhru.

    V dalším utkání proti silnému Písku se naše hra trochu zlepšila, kluci se dostali do několika velice slibných příležitostí, i kombinace se tu a tam dařila, ale produktivita byla bohužel žalostná. V kombinaci s několika lacinými góly po individuálních chybách skončil tento, jinak opticky poměrně vyrovnaný zápas, přesvědčivým vítězstvím Písku.

 

    Nedělní turnaj jsme zakončili atraktivním utkáním s Viktorií Plzeň U9. Podruhé ve stejný den jsme nastoupili proti o rok mladším hráčům. Věkový rozdíl však nebyl nijak patrný a soupeř se podle očekávání prezentoval technickým fotbalem, kdy každý hráč věděl, co a jak má hrát. Naši kluci se ale také rozehráli a po prostřídání hráčů v pětkách se nám konečně podařilo několikrát skórovat. Opět jsme se však dopustili některých zbytečných chyb a zápas byl dramatický až do samého závěru, kdy se nám jej podařilo se štěstím dotáhnout do vítězného konce.

    Dojmů jsme si my trenéři a asi i hráči odnesli z tohoto turnaje spoustu. Některé věci jsou jasné a jen se potvrdilo, že zaměření našich tréninků je správné a je třeba trpělivě pokračovat v započaté práci, poctivě trénovat a nabyté dovednosti zdokonalovat a zrychlovat. A některé věci musíme my trenéři ještě zpracovat. J

Výsledkový servis: Zimní liga Sloziště 2015/2016