Krajská halová zimní liga Týn nad Vltavou - 2.kolo (20.12.2015)

   Hned k našemu prvnímu utkání nás los svedl dohromady s našimi mladšími kolegy z SKP. Zápasy SKP 2006 – SKP 2007 mají pro kluky, ale i trenéry a fanoušky na obou stranách vždy zvláštní náboj J. Tým SKP 2007 má svou nespornou kvalitu, kterou pravidelně prokazuje  na republikové úrovni a zápasy proti nim nebývají pro naše kluky nikdy jednoduchou záležitostí. I tentokrát to byl zápas hraný ve slušném tempu a o rok mladší soupeři nám nic nedarovali v žádném z mnoha osobních soubojů. Přesto se postupně začala projevovat o něco větší fyzická i fotbalová vyspělost hráčů SKP 2006 a podařilo se jim vstřelit několik gólů. Mladší kamarádi ale statečně drželi krok a i náš brankář musel lovit míč ze své sítě. Tři body do tabulky si připsal tým SKP 2006.

   Další utkání s Hradištěm mělo zcela odlišný průběh. Naši hráči od začátku převzali iniciativu, kombinovali a snažili se hrát svou hru. To se jim opravdu docela dařilo, k čemuž jim napomohl i soupeř, který nebyl až tak agresivní a dopřával nám poměrně dost prostoru. Velkým problémem však pro naše hráče bylo vstřelení gólu. To bylo dáno nedůrazem a nepřesností v zakončení, výborným výkonem soupeřova gólmana a možná trochu i smůlou. Soupeřovi se navíc z ojedinělých šancí podařilo dvakrát skórovat, jednou z brejkové situace, podruhé naším vlastním gólem po zahraném rohovém kopu. Poté naši kluci na chvilku znervózněli, ale je třeba ocenit jejich odhodlání a touhu po otočení nepříznivě se vyvíjejícího zápasu. Dál trpělivě bušili do srdnatě bránícího soupeře a výsledek se dostavil, když osud utkání vzali do svých rukou naše opory a třemi vstřelenými góly se nám podařilo urvat vítězství. Cenné vítězství s ohledem na průběh zápasu.        

 

   Nakonec jsme změřili síly s dalším tradičním soupeřem, Táborskem. Toto utkání bylo vyrovnané, plné ostrých osobních soubojů. Naši kluci však prokázali dobrou odolnost a na rozdíl od předchozího zápasu se výrazně zlepšila naše produktivita. I ostatní parametry naší hry zůstaly na solidní úrovni a to vše dohromady přineslo naše přesvědčivé vítězství.

   Z tohoto turnaje si odnášíme pozitivní zjištění, že naši kluci jsou schopni předvést disciplinovaný výkon, věřit ve své schopnosti a nepoložit se po dílčích nezdarech. Potěšitelné také bylo, že se do střelecké listiny zapsala většina hráčů týmu a že se jednalo opravdu o kolektivní pojetí fotbalu.

Výsledkový servis: Zimní liga Týn n.Vlt. 2015/2016