Halový turnaj v rakouském Linci (2.1.2016)

     Podobně jako další týmy přípravek SKP, využil i náš tým U10 možnosti zahrát si na zahraničním turnaji. Jednalo se o nabídku doplnit našimi hráči tým Jihočeské fotbalové akademie Petra Požárka (JFA), který byl na turnaj přihlášen a pod jehož hlavičkou se kombinovaný tým tohoto turnaje zúčastnil.

     Účast na podobném turnaji byla dobrou příležitostí poznat, jak vypadá fotbal v nejmladších kategoriích u našich jižních sousedů. A to nejen co se týče samotné herní úrovně, ale také po stránce organizační a společenské. Oproti našim zvyklostem bylo určitě možné vypozorovat řadu drobných odlišností.

     Náš tým sehrál celkem pět desetiminutových utkání, z toho čtyři ve skupině (každý s každým) a jedno v boji o celkové umístění. Je zřejmé, že v jednotlivých utkáních nebylo příliš času na nějaké sehrávání nebo zvykání si na místní podmínky. Spousta zápasů byla takzvaně o jednom gólu. Takže po chybě a obdrženém gólu se zápas těžko otáčel a čas utíkal velmi rychle. Na co si naši hráči těžko zvykali a co se nám několikrát vymstilo, byly mantinely nejen po stranách, ale i za brankami. Přesněji řečeno mantinel tvořil brankovou čáru. To nahrávalo trochu jinému hernímu stylu, než na který jsou naši hráči zvyklí a ke kterému je my trenéři vedeme. V zápasech tak bylo k vidění mnoho střeleckých pokusů (nákopů o mantinel), často z velké vzdálenosti a z nevýhodných pozic na úkor snahy o kombinaci a fotbalové řešení situací.

    Co se týče konkrétních výsledků, ve skupině náš tým dvakrát zvítězil a dvakrát odešel poražen. Tyto výsledky stačily pouze na boj o páté místo, který jsme těsně jedním obdrženým gólem prohráli a skončili v konečném pořadí na šestém místě.      

   Turnaj se odehrával ve velmi pěkném prostředí, byl výborně zorganizován a vše dobře fungovalo. Za zmínku určitě stojí také přátelské chování nejen pořadatelů, ale i ostatních návštěvníků turnaje. Rodiče a další fanoušci na tribuně kultivovaně fandili, nikdo se s nikým nehádal, zkrátka v hale panoval klid a mír J. Bez ohledu na výsledek se jednalo o zajímavou zkušenost a příjemný výlet do krásného města.    

Výsledkový servis: Turnaj v Linci 2.1.2016