Krajská halová zimní liga Týn nad Vltavou - 3.kolo (10.1.2016) 

     Posledním hracím dnem jsme v neděli 10.1.2016 uzavřeli základní část dlouhodobého zimního turnaje v Týně nad Vltavou. Oproti předchozím dvěma turnajům se do nominace dostali další hráči, aby si také vyzkoušeli prostředí týnské haly.

     Zpestřením turnaje byla tentokrát přítomnost natáčecího štábu České televize. Někteří oslovení hráči dokonce poskytovali rozhovory. Kluci se tak mohli vžít do role svých vzorů z řad slavných fotbalistů, které pravidelně sledují na televizních obrazovkách.  

      Přestože tento poslední turnaj dopadl výsledkově velmi dobře, v součtu celé základní části jsme obsadili skvělé druhé místo a s přehledem postoupili do nadstavbové části, je přeci jen  patrné, že mezi některými hráči jsou již zřetelné kvalitativní rozdíly. Tuto skutečnost je možné vypozorovat i na ostatních našich akcích. To je samozřejmě přirozené a zejména při šíři našeho kádru a způsobu náboru nových hráčů to ani jinak být nemůže. Na tyto skutečnosti nepoukazuji z důvodu, že bychom snad chtěli nějak měnit naši týmovou filosofii, pouze zdůrazňuji nutnost pečlivého a citlivého sestavování nominací ze strany nás trenérů. Primárním zájmem přitom pro nás je, abychom hráčům zajistili možnost konfrontace se soupeři (ale i spoluhráči) na podobné kvalitativní úrovni. Jedině tak mohou jít kluci výkonnostně vpřed a zlepšovat se. Určitě je dobré, aby se méně zkušení a šikovní hráči učili při hře od těch pokročilejších, ale při nevhodně zvolené kombinaci hráčů v sestavě hrozí, a již jsme toho byli vícekrát svědky, že i ti zdatnější se ochotně přizpůsobí způsobu hry na nižším kvalitativním stupni. Sestavování nominací je zkrátka alchymie a trenér musí sledovat řadu hledisek. Mimo jiné účast hráčů na trénincích (která je mimochodem vynikající), jejich snahu a chování během tréninku a zápasů, rovnoměrnou vytíženost hráčů atd. Hledisko dosažení výsledků v podobě vítězství v turnajích, vybojování medailí a pohárů je přitom pouze jedním z cílů a zdaleka ne nejdůležitějším. I když je fakt, že na klucích je touha po vítězství a následná radost z případné trofeje očividná. To je jasné. Úkolem trenéra tedy je dosáhnout co možná největší rovnováhy mezi těmito všemi složkami dětského fotbalu a o to se dlouhodobě snažíme, jak nejlépe umíme.             

Výsledkový servis: Zimní liga Týn n.Vlt. 2015/2016