Zimní liga Složiště - 3.kolo (16.1.2016)

     Stejně jako předchozí víkend v Týně, i tentokrát jsme po třech odehraných kolech uzavírali základní část dalšího dlouhodobého halového turnaje. Před tímto třetím kolem byly karty rozdány tak, že bychom měli nějaké body uhrát, abychom postoupili do finálové části turnaje. Hlavně jsme však chtěli na kvalitní umělce v parádní hale na Složišti předvést dobrý fotbal.

      K prvnímu utkání s Milevskem naši kluci nastoupili sebevědomě a od úvodního hvizdu se snažili vnutit soupeři náš styl hry. Dokonce jsme při brzkém ranním začátku tentokrát ani nepůsobili ospale, takže jsme hráli poměrně pohledný kombinační fotbal. Jediné, co naší hře chybělo, byla produktivita v zakončení. Sice se nám podařilo vstřelit úvodní gól, ale krom toho jsme celou řadu jinak pěkných akcí nedokázali úspěšně zakončit. Jak už to tak někdy bývá, soupeř toho využil a po našich drobných zaváháních skóre dvěma góly otočil. Takový průběh zápasu může tým negativně poznamenat, ale pro nás je potěšitelné, že kluci nepodlehli panice a nepřestali věřit ve své schopnosti. Dál trpělivě bojovali. Soupeři sice trochu narostla křídla, ale kvalita byla v tomto utkání na naší straně a na konci zápasu mohli naši borci slavit těsnou, ale zaslouženou výhru.

     V dalších dvou zápasech se nám již střelecky dařilo lépe. Zejména v souboji s dalším budějovickým oddílem FMA byl rozdíl mezi oběma týmy zřetelný a naši kluci dávali jeden gól za druhým. Přesto jsme s řešením některých situací nebyli my trenéři úplně spokojeni a uvítali bychom ještě trochu kolektivnější pojetí hry. V některých momentech se totiž do naší hry začala vkrádat sobeckost a přílišná hra „na sebe“. K tomu ale v podobných zápasech, chtě nechtě, dochází.

     V posledním zápase proti Kamennému Újezdu jsme potvrdili celkem dobrou formu a bez nějakých větších potíží jsme i toto utkání zvládli. Po třech výhrách se i na tomto turnaji můžeme těšit na souboje s kvalitními soupeři ve finálové skupině.

Výsledkový servis: Zimní liga Sloziště 2015/2016