Okresní liga starší přípravky - hala SKP, přátelák na Složišti (24.1.2016)

     Přestože zimní počasí minulého týdne lákalo o víkendu spíše na lyže či brusle, neděle byla pro náš tým ve znamení fotbalu. Dopoledne hrála část týmu 3. kolo halového turnaje na SKP, další hráči si odpoledne zahráli v přátelském utkání na Složišti proti Dynamu U10.  

    Do dopoledního turnaje na SKP, který je určen pro hráče ročníku 2005 a mladší, jsme nastupovali s tím, že již nebudeme hrát o postup do finálové skupiny. V tomto turnaji, ve kterém jsou přihlášeny především týmy z Budějovic a přilehlého okolí, jsme ve větší míře dávali příležitost klukům, kteří s fotbalem začínali později nebo zatím nedosahují herních kvalit pro utkání krajské úrovně. Jde tedy především o zajištění herní praxe s přiměřenými soupeři bez ohledu na výsledky. Ze tří zápasů se nám podařilo k potěše kluků jednou zvítězit, důležitější ale je způsob hry, jakým se kluci celkově prezentovali. I v prohraných utkáních byla patrná snaha a bojovnost, ale také určitá fotbalovost. Hráči se snažili s větším či menším úspěchem přenášet do zápasu prvky hry naučené pravidelným tréninkem. To je pro trenéra vždy potěšitelné. Kluci si dobře zahráli, vstřelili nějaké góly a mohou být se svým účinkováním celkem spokojeni. Dobrý dojem jsme měli i my trenéři.

Výsledkový servis: Okresní halová zimní liga SKP 2015/2016

 

     Odpolední přátelák se konal na venkovní umělce na Složišti. Přestože byly určité obavy ohledně počasí a kvality terénu, podmínky byly nakonec téměř ideální. Proto jsme za odehraný zápas moc rádi a Dynamu za pozvání děkujeme. Samotné utkání bylo z trenérského pohledu velmi zajímavé a přínosné. Přestože byl zápas vyrovnaný (i výsledkově), ukázal nám v naší hře mnoho míst, kde nás tlačí bota. Akce, které se nám proti jiným soupeřům celkem daří, nám tentokrát mnohdy nevycházely. Společným jmenovatelem našich potíží byla rychlost (či spíše pomalost) jednotlivých herních činností a obecně pohyb, ať už s míčem či bez míče. Celkově se dá říci, že mají naši hráči problémy, pokud je soupeř dostane pod větší tlak než jsou zvyklí. Na to bude potřeba se v tréninku ještě více zaměřit.          

     Nový rok jsme zahájili poměrně zostra, s pravidelným tréninkem a slušnou zápasovou aktivitou. Teď nás čeká trochu volnější období, kdy snad dojde i na nějaké ty zimní sporty, případně doléčení marodů. Pak již to bude až do léta kolotoč…