Vánoční turnaj v Linci -2.1. 2016

 V rámci spolupráce klubů jsme se společně s FMA zúčastnili turnaje v Linci. Kombinovaný tým FMA a SKP odehrál několik výborných zápasů a navíc naši borci doplnili i málopočetný tým Blau-weis Linz, kterému navíc pomohli k prvnímu místu v turnaji. Za zmínku stojí také vyhlášení Honzíka Hypše z SKP nejlepším brankářem turnaje.

SKP ČB ročník 2009 jako lídr KP mladších přípravek po podzimní části

 Bezprostředně po skončení úspěšného soustředění v Olešníku zahájili naši hráči svou druhou sezónu v krajském přeboru mladších přípravek a ihned naznačili, že budou v tomto ročníku dominovat. Za úspěch se dá také považovat to, že se podařilo do těchto zápasů zapojit celý kádr a i méně zkušení hráči začali získávat potřebnou herní praxi a nutné ostruhy v soutěžních zápasech. Samozřejmě, že ne všechny výkony v podzimní části byly ideální, ale tak to samozřejmě ve sportu chodí a pro nás je to podnět k další tvrdé práci při výchově mladých talentů. Na jedné straně je skvělé, že po podzimní části jsme na prvním místě krajského přeboru bez ztráty bodu, což by mohlo svádět k falešnému sebeuspokojení, ale na druhou stranu se však ukázalo, že pro některé hráče není již tato soutěž dostatečným srovnáním. V tomto má samozřejmě náš tým výhodu, že se může účastnit seriálu Minirepublik, kde v zápasech proti Viktorii Plzeň, Vítkovicím, Příbrami,Trenčínu a dalším, musí hráči ukázat to nejlepší co v nich je, aby v těchto duelech uspěli. Nás velmi těší, že naši kluci  v těchto náročných utkáních nepropadli a připravili sobě, trenérům i fanouškům plno skvělých sportovních zážitků. 

 

Mozart Trophy - Salzburg 

  2-4. června jsme reprezentovali SKP na mezinárodním turnaji o Mozart Trophy v Salzburgu a potvrdili jsme, že se nám na mezinárodní scéně daří. Po zlatu z vánočního turnaje v Linci jsme tentokrát přivezli krásné třetí místo a také spoustu nádherných sportovních i společenských zážitků, které umocňovala atmosféra nádherného Salzburgu.

Naše mise začala již v pátek večer prohlídkou stadionu a zázemí  rakouského mistra FC Red Bull Salzburg. Na kluky i na nás dospělé udělalo perfektní zázemí velký dojem a pro naše malé borce to byla velká motivace v jejich dalším fotbalovém růstu.

V sobotu se po slavnostním zahájení již začalo naostro bojovat ve skupinách. V prvním zápase jsme si poradili s polským soupeřem Warszawska APN 6:1 a stejně tak hladce jsme přehráli i rakouský SK Asten 4:0. V posledním utkání jsme narazili na našeho známého soupeře z Minirepubliky 1. FK Příbram. Začátek byl velice slibný, když jsme rychle vedli 2:0, ale velmi kvalitní soupeř nás zatlačil a dokázal zápas otočit. I přes prohru 3:6 s budoucím vítězem celého turnaje jsme však postoupili do finálové skupiny. 

V neděli jsme ve finálové skupině narazili na dalšího českého zástupce Sokol Dolní Počernice a po dobrém výkonu jsme vyhráli 3:0. Bohužel stejnou formu jsme si nepřenesli do zápasu s německým TSV Neubiberg a rychle jsme prohrávali 0:2. V tuto chvíli však naši hoši prokázali velkou vůli po vítězství a gólem v poslední minutě utkání jsme nakonec zvítězili 3:2. V posledním utkání ve skupině proti SK Olympie Dolní Břežany rozhodovalo, jestli si zahrajeme o  zlato nebo o bronz. V tomto zápase jsme však podlehli výborně hrajícímu soupeři 2:6 a čekal nás v souboji o třetí místo slovinský celek NK Slovinska Bistrica. I přesto, že jsme měli herně navrch, soupeř vstřeli první gól. Nám se však podařilo otočit na 2:1, ale v posledních sekundách zápasu jsme inkasovali. Napínavý zápas o třetí místo pokračoval v penaltovém rozstřelu. Soupeř jednou netrefil, ale naši borci byli stoprocentní a mohlo se začít slavit. Třetí místo ze šestnácti týmů je velký úspěch. 

Na tomto úspěchu měli také velký podíl fanoušci z řad rodičů  a také kamarádi (hráči, trenéři i rodiče) z ročníku 2007, kteří náš tým mohutně povzbuzovali. DĚKUJEME!

Minirepublika - Plzeň

  29.4. zajížděl náš tým k dalšímu turnaji ze seriálu Minirepublik, tentokrát do Plzně. Hrálo se na umělé trávě na stadionu, který nese jméno trenéra mládeže Josefa Žaloudka, který se významně podílel na výchově například Pavla Nedvěda. 

První zápas proti výborně hrající Příbrami, která prošla celým turnajem bez zaváhání, jsme i my tahali za kratší konec. Náš tým hrál velice bojovně, ale Příbram nás fotbalově předčila a vyhrála zaslouženě 1:4 (Csavoj). Ve druhém zápase proti tradičnímu rivalovi z FMA se hrál výborný fotbal s velkým nasazením. v polovině zápasu již vedli 4:1, ale několika individuálními chybami jsme soupeře vrátili zpátky do hry a FMA se podařilo vyrovnat. v hektickém závěru se nám podařilo dát vítězný gól a výhra 5:4 (Hypš 2, Novák, Vaněček, Dejmal) byla velmi sladká. V dalším utkání proti domácí Viktorii Plzeň byli naši borci z předchozího utkání správně nažhaveni a výbornému soupeři nic nedarovali. Celý zápas se hrál ve velkém tempu a našemu týmu se dařilo držet těsný náskok. Nakonec se však Viktorce podařilo vyrovnat a remíza 5:5 (Novák 2, Vaněček, Hriško, Dejmal) byla pro oba týmy spravedlivá. Paradoxně v posledním utkání proti nejlehčímu soupeři z Vlašimi byl výkon našeho týmu nejrozpačitější a nějakou dobu trvalo, než se nám kluky podařilo nabudit do správných obrátek. Tři góly, které jsme od s soupeře dostali, byly způsobeny podceněním a určitými "nedorazy" ve hře. Během celého zápasu jsme však dominovali a vítězství 6:3 (Vaněček 2,Dejmal 2, Novák, Švingr) byl pěknou tečkou za vydařeným turnajem.

 
 

Přílohy

Halové mistrovství v Linci

  6.1. jsme se zúčastnili tradičního halového turnaje v Linci, pořádaného SK St Magdalenou. Kluci se museli srovnat pro ně do té doby s nezvykle vysokým počtem hráčů na hřišti, obrovským prostorem a mantinely po celém obvodu hrací plochy. Díky velké bojovnosti a odhodlání jsme ze skupiny postoupili z prvního místa a zahráli si finále proti rakouskému Kefemarktu. Ve velmi dramatickém finále jsme po penaltovém rozstřelu zvítězili a odvezli si z Lince medaile a pohár za první místo. Je třeba zmínit i skvělou atmosféru, kterou vytvořili naši fanoušci a dotlačili náš tým k vítězství. 

 Výsledky z turnaje zde: https://skm-nachwuchs.jimdo.com/u-8/

Další články...