Fotbalový život v ‘‘NOUZOVÉM STAVU‘‘

Jako pro všechny je momentální situace i pro nás velmi nepříjemná. Veškerá vládní nařízení se snažíme dodržovat. Z pohledu fotbalového je naše kategorie U12 jedna z nejrychleji se rozvíjejících a výpadek společných tréninků v závěrečné herní části zimní přípravy není zrovna dobrý!!! Chápeme však, že čelíme vyšším principům.

Díky pokročilým technologiím zůstáváme v každodenním kontaktu jak s hráči, tak povětšinou i rodiči. Aby nám chlapci úplně ‘‘nezakrněli‘‘, my měli možnost plynule navázat na rozvoj herního pojetí a snad i trochu pomáhali rodičům s vyplněním času jejich ratolestí, se snažíme:

  • Minimálně třikrát v týdnu připravit individuální trénink – vždy v návaznosti na zimní přípravu se zaměřením zejména na stěžejní rozvoj rychlosti. Dnešní trendy ve fotbale jsou převážně o rychlosti a kluci jsou momentálně ve vývojovém stádiu maximálního rozvoje rychlostních o obratnostních schopností.
  • Dále se zaměřujeme na kompenzační cviky a apelujeme na protahování, na což jsou již zvyklí z tréninků.
  • Klukům posíláme různé parádičky na procvičování jemné techniky s míčem. Je dobré, že komunikace většinou vyústí vyhlášením CHALLENGE ….což zvyšuje nasazení od zúčastněných!!! J
  • Jako všude na síti…. I mezi námi je populární ‘‘ toaleťák ‘‘!!! J Dále jsme podpořili výzvu: ‘‘Moje rouška CHRÁNÍ Tebe,…….‘‘ (viz video), kdy si kluci vyráběli roušky s fotbalovou tématikou.
  • Chceme se také zaměřit na fotbalově vědomostní rozvoj a tak máme připraven Kvíz, na který si společně najdeme odpovědi formou referátů či kdo zvládne, formou prezentace na PC!!???

Určitě bychom chtěli kluky pochválit a poděkovat jim za aktivní přístup. Díky také patří všem rodičům za podporu a případnou dopomoc klukům. Doufejme a snažme se, aby si kluci z tohoto nelehkého období odnesli hlavně uvědomění a SCHOPNOST: SAMI SEBE POSOUVAT A ZLEPŠOVAT !!!! My se jim snažíme pouze dát návod jak na to!!!

                                                                                              Snad již brzy NAVIDĚNOU

                                                                                                                              Pavel a Roman

Přečtěte si další články

SKP hostí Českou repre do 18 let

V tomto týdnu od 29.8.2021 do 5.9.2021 náš areál využívá Česká reprezentace do 18 let, která hraje v Jižních Čechách mezinárodní turnaj Václava Ježka. Celkem

Příměstské tábory v roce 2021

Od posledního turnusu prvního ročníku fotbalového příměstského tábora na SKP již uplynul rok, který byl poznamenán COVIDem a my jsme nevěděli, jestli bude vůbec možné

3. turnus příměstského tábora

Máme za sebou poslední týden příměstského tábora na SKP. Celý týden bylo krásné počasí a tak jsme se vyrazili koupat a ve středu jsme s