Klub

Vychováváme fotbalové talenty

SKP České Budějovice je dlouhodobě významným a úspěšným klubem v jihočeském regionu. Svoji výjimečnost čerpá především ze svého zaměření. V současné době se věnuje výhradně výchově fotbalové mládeže v Českých Budějovicích a jejich okolí. Jedná se tedy o ryze mládežnický fotbalový klub, který již po dlouhá léta zahrnuje družstva všech mládežnických kategorií.

24

Sportovišť

Přesně tolik se jich v našem areálu nachází

27

Trenérů

V každé kategorii jsou alespoň dva trenéři

227

Členů

Přesně tolik nás v SKP je a to nás dělá druhým největším klubem ve městě

V rámci soutěží hrají přípravkové kategorie SKP nejvyšší Krajskou úroveň. Mladší žáci nejvyšší republikovou soutěž Ligu mladších žáků. Starší žáci pak hrají druhou nejvyšší soutěž  Divizi starších žáků a dorostenci nejvyšší Krajskou úroveň. Už několik let se pravidelně nejšikovnější kluci z SKP zúčastňují různých fotbalových výběrů jižních Čech, turnajů Minirepubliky i mezinárodních turnajů a dosahují v nich skvělých výsledků. Na těchto výběrech a turnajích se mohou měřit např. s fotbalovými kluby jako je Sparta Praha, Slávia Praha, Zbrojovka Brno, Baník Ostrava či Slovan Bratislava. Fotbalový oddíl SKP má v Českých Budějovicích již několik let jednu z nejširších základen mladých hráčů, o které se snaží dobře starat a rozvíjet jejich fotbalové dovednosti. Nejedná se pouze o profesionální přístup, tréninkové zázemí či materiální zabezpečení, ale kluci si pod vedením zkušených trenérů osvojují řadu sportovních a fotbalových dovedností, učí se samostatnosti, jsou vedeni v duchu fair – play a trenérům nejsou lhostejné ani jejich školní výsledky. 

Hráče z fotbalového oddílu SKP naleznete v hojném zastoupení v mládežnických výběrech pořádaného Okresním fotbalovým svazem (OFS) a také v krajských výběrech. Celá řada odchovanců fotbalového klubu SKP pokračuje ve své fotbalové kariéře v SK Dynamo a jiných jihočeských oddílech.

SKP je nedílnou a nepřehlédnutelnou součástí jihočeského fotbalu a svou usilovnou prací neustále přispívá ke zlepšování kvality fotbalu i za hranicí jihočeského regionu.

Klub SKP úzce spolupracuje s fotbalovými kluby z celého regionu Českých Budějovic a okolí. V rámci spolupráce se snažíme nastavit společnou tréninkovou koncepci, která vychází z nejnovějších fotbalových trendů. Díky této spolupráci se nám daří vychovávat fotbalové talenty a zvyšovat tím kvalitu nejen jihočeského fotbalu.